Italiako Giroa amaiera bizia lortzen ari da, azken asteetan zaleek elite mailako txirrindularitza profesionala ugaritzen jarraitzen baitute - etorriko direnen promesarekin.
Iragarkia
2020ko Frantziako Tourrak ekaitza bota zuen, eta Espainiako Vuelta dagoeneko serio hasi da, bikotearen artean Italiako Giroa urrian banatuta.
Joao Almeida izar portugaldarra eta Wilco Kelderman holandarra sailkapen orokorreko hautagai nagusiak dira etapetako azken zatira, baina hori guztia alda daiteke datozen egunetan.
Britainiarren ikuspegitik, Tao Geoghagan Hart atzetik dago igandean 15. etapa irabazi ondoren.
Alderantziz, Simon Yates Girotik atera da COVID-19 proba positiboa dela eta, Geraint Thomas min hartuta zegoen bitartean.
Oraindik ekintza ugari dago egiteko eta telebistako estaldura zabala da horren guztiaren jarraipena egiteko.
Ikusi 2020an Italiako Giroari buruz jakin behar dituzun xehetasun guztiak, gertaera, datak, taldeak, txirrindulariak, ibilbidea, etapak eta iraganeko irabazleak nola ikusi barne.
Noiz hasten da Italiako Giroa 2020?
Lasterketa hasi zen Urriak 3, larunbata eta hiru aste pasatxo igarotzen ditu, amaitzen Urriaren 25a, igandea 21 etapa guztira.
Hasiera batean gertaera 2020ko maiatzaren 9tik 31ra ospatzekoa zen, baina koronabirus pandemia dela eta atzeratu egin zen.
Nola ikusi Italiako Itzulia 2020 gainean Telebista eta zuzeneko erreprodukzioa
Erresuma Batuko ikusleek zuzenean ikusi ahal izango dituzte ekintza guztiak Eurosport .
Etapa bakoitzaren zuzeneko emanaldia emitituko da Eurosport Egunero nabarmentzen diren 1 eta 2 kanal erakusten dira arratsaldero.
Amazon Prime kideek a lor dezakete 7 eguneko doako probaldia Eurosport kanalean .
Doako probaren ondoren, Eurosport kanala hilean 6,99 libera da. Amazon Prime-k hilean 7,99 £ balio du, baina webgune batekin sar daiteke 30 eguneko doako proba .
Bestela, lasterketan sar zaitezke GCN Race Pass-ekin, GCN aplikazioan eskuragarri dagoena.
Italiako Giroa 2020 ibilbidea eta telebistako orduak
17. etapa
Eguna: urriaren 21a, asteazkena
Hasiera: Bassano del Grappa
Amaiera: Madonna di Campiglio
Distantzia: 203km
IKUSI: Eurosport 2 - 11: 25etik 15: 45era
18. etapa
Eguna: urriaren 22a, osteguna
Hasiera: Pinzolo
Amaiera: Cancanoko lakuak
Distantzia: 208km
IKUSI: Eurosport 2 - 11: 25etik 15: 45era
19. etapa
Eguna: urriaren 23a, ostirala
nola jokatu piztu telebistan
Hasiera: Morbegno
Amaiera: Asti
Distantzia: 253km
IKUSI: Eurosport 2 - 11: 25etik 15: 45era
20. etapa
Eguna: urriaren 24a, larunbata
Hasiera: Alba
Amaiera: Sestriere
Distantzia: 198km
IKUSI: Eurosport 2 - 11: 25etik 15: 45era
21. etapa
Eguna: urriaren 25a, igandea
Hasiera: Cernusco sul Naviglio
Amaiera: Milan
Distantzia: 15,7 km
IKUSI: Eurosport 2 - 12: 00etatik 15: 45era
Italiako Itzulia emaitzak
1. etapa
Data: urriaren 3a, larunbata
Hasiera: Monreale
Amaiera: Palermo
Distantzia: 15,1km
IRABAZLEA - Filippo Ganna
2. etapa
Eguna: urriaren 4a, igandea
Hasiera: Alacamo
Amaiera: Agrigento
izotz landare motak
Distantzia: 149km
IRABAZLEA - Diego Ulissi
3. etapa
Eguna: urriaren 5a, astelehena
Hasiera: Enna
Amaiera: Etna
Distantzia: 150km
IRABAZLEA - Jonathan Caicedo
4. etapa
Eguna: urriaren 6a, asteartea
Hasiera: Catania
Amaiera: Villafranca Tirrena
Distantzia: 140km
IRABAZLEA - Demare Arnaud
5. etapa
Eguna: urriaren 7a, asteazkena
Hasiera: Mileto
Amaiera: Camigliatello Silano
Distantzia: 225km
IRABAZLEA - Filippo Ganna
6. etapa
Eguna: urriaren 8a, osteguna
Hasiera: Castrovillari
Amaiera: Matera
Distantzia: 188km
IRABAZLEA - Arnaud Demare
7. etapa
Eguna: urriaren 9a, ostirala
Hasiera: Matera
Amaiera: tostada
Distantzia: 143km
IRABAZLEA - Arnaud Demare
8. etapa
Data: urriaren 10a, larunbata
Hasiera: Giovinazzo
Amaiera: Vieste
Distantzia: 200km
IRABAZLEA - Alex Dowsett
9. etapa
Eguna: urriaren 11, igandea
Hasiera: San Salvo
Amaiera: Roccaraso
Distantzia: 211km
IRABAZLEA - Ruben Warrior
10. etapa
Eguna: urriaren 13a, asteartea
Hasiera: Abiarazi
Amaiera: Tortoreto
Distantzia: 177km
IRABAZLEA - Peter Sagan
11. etapa
Eguna: urriaren 14a, asteazkena
Hasiera: Porto Sant’Elpidio
marrazoek birikak dituzte
Amaiera: Rimini
Distantzia: 182km
IRABAZLEA - Arnaud Demare
12. etapa
Eguna: urriaren 15a, osteguna
Hasiera: Cesenatico
Amaiera: Cesenatico
Distantzia: 204km
IRABAZLEA - Jhonatan Narvaez
13. etapa
Eguna: urriaren 16a, ostirala
Hasiera: Cervia
Amaiera: Monselice
Distantzia: 192km
IRABAZLEA - Diego Ulissi
14. etapa
Eguna: urriaren 17a, larunbata
Hasiera: Conegliano
Amaiera: Valdobbiadene
Distantzia: 34,1km
IRABAZLEA - Filippo Ganna
15. etapa
Eguna: urriaren 18a, igandea
Hasiera: Oinarriari begira
Amaiera: Piancavallo
Distantzia: 185km
IRABAZLEA - Tao Geoghegan Hart
16. etapa
Eguna: urriaren 20a, asteartea
Hasiera: Udine
Amaiera: San Daniele del Friuli
Distantzia: 229km
IRABAZLEA - Jan Tratnik
Italiako Itzulia 2020 taldeak eta txirrindulariak
2020ko Italiako Giroaren behin-behineko zerrenda:
AG2R La Mondiale
- Tony Gallopin
- Francois Bidard
- Geoffrey Bouchard
- Ben Gastauer
- Jaakko Hanninen
- Aurélien Paret-Painter
- Andrea Vendrame
- Larry Warbasse
Androni Toys-Sidermec
- Mattia Bais
- Alessandro Bisolti
- Jefferson Alexander Cepeda
- Luca Chirico
- Simon Peallaud
- Simone Ravanelli
- Jhonatan Restrepo
- Josip Rumac
Astana Pro Taldea
- Jakob Fugslang
- Manuele Boaro
- Rodrigo Contreras
- Fabio Felline
- Jonas Gregaard
- Miguel Angel Lopez
- Oscar Rodriguez
- Aleksandr Vlasov
Bahrain - McLaren
aingerua # 444
- Enrico Battaglin
- Yukiya Arashiro
- Pello Bilbao
- Eros Capecchi
- Domen Novak
- Mark Padun
- Hermann Pernsteiner
- Jan Tratnik
Bardiani-CSF-Faizanè
- Giovanni Carboni
- Luca Covili
- Filippo Fiorelli
- Fabio Mazzucco
- Francesco Romano
- Alessandro Tonelli
- Filippo Zana
- Giovanni Lonardi
BORA - hansgrohe
- Peter Sagan
- Cesare Benedetti
- Maciej Bodnar
- Matteo Fabbro
- Patrick Gamper
- Patrick Konrad
- Rafał Majka
- Paweł Poljanski
CCC Taldea
- Ilnur Zakarin
- Josef Cerny
- Victor Of The Part
- Kamil Malecki
- Kamil Gradek
- Pavel Kochetkov
- Joey Rosskopf
- Attila Valter
Cofidis, Credit Solutions
- Elia Viviani
- Simone Consonni
- Nicolas Edet
- Nathan Haas
- Jesper Hansen
- Mathias Le txapelketa
- Stéphane Rossetto
- Marco Mathis
- João Almedia
- Davide Ballerini
- Álvaro José Hodeg
- Mikkel Frølich Honore
- Iljo Keisse
- James Knox
- Fausto Masnada
- Pieter Serry
EF Pro Txirrindularitza
- Sean Bennett
- Jonathan Klever Caicedo
- Simon Clarke
- Lawson Craddock
- Ruben Guerrero
- Tanel Kangert
- Lachlan Morton
- James Whelan
Groupama - FDJ
- Arnaud Demare
- Kilian Frankiny
- Jacopo Guarnieri
- Simon Guglielmi
- Ignat Konovalov
- Miles Scotson
- Ramon Sinkeldam
- Benjamin Thomas
Israel Start-Up Nation
- Rudy Barbier
- Matthias Brandle
- Alexander Cataford
- Davide Cimolai
- Alex Dowsett
- Daniel navarro
- Guy Sagiv
- Rick Zabel
Lotto Soudal
- Thomas De Gendt
- Carl Fredrik Hagen
- Adam Hansen
- Harm Vanhoucke
- Matthew Holmes
- Stefano Oldani
- Jonathan Dibben
- Sander Army
Mitchelton-Scott
- Simon Yates
- Edoardo Affini
- Brent Bookwalter
- Jack Haig
- Lucas Hamilton
- Michael Hepburn
- Damien Howson
- Cameron Meyer
Movistar Taldea
- Dario Cataldo
- Hector Carretero
- Antonio Pedrero leku-markaren irudia
- Einer Augusto Rubio
- Sergio Samitier
- Eduardo Sepulveda
- Albert Torres
- Davide Villella
NTT Pro Txirrindularitza
- Louis Meintjes
- Victor Campenaerts
- Amanuel Ghebreigzabhier
- Ben O'Connor
- Domenico Pozzovivo
- Matteo Sobrero
- Dylan Sunderland
- Danilo Wyss
INEOS Granadariak
- Geraint Thomas
- Jonathan Casroviejo
- Rohan Dennis
- Filippo Ganna
- Tao Geoghegan Hart
- Jhonatan Narvaez
- Salvatore Puccio
- Ben Swift
Taldea jumbo-Vism
- Steven Kruijswijk
- Koen Bouwman
- Tobias Foss
- Chris Harper
- Tony Martin
- Christoph Mendekoste
- Antwan Tolhoek
- Jos Van Emden
Sunweb taldea
- Wilco Kedlerman
- Nico Denz
- Chad Haga
- Chris Hamilton
- Jai Hindley
- Michael Matthews
- Sam Oomen
- Martijn Tusveld
Trek - Segafredo
- Vincenzo Nibali
- Julien bernard
- Gianluca Brambilla
- Giulio Ciccone
- Nicola Conci
- Jacopo Mosca
- Antonio Nibali
- Pieter Weening
UAE-Team Emirates
- Diego Ulissi
- Mikkel Bjerg
- Valerio Conti
- Joe Dombrowski
- Fernando Gaviria leku-markaren irudia
- Brandon McNulty
- Juan Sebastian Molano
- Maximilian Richeze
Zabù Wines - KTM
- Giovanni Visconti
- Simone Bevilacqua
- Marco Frapporti
- Lorenzo Rota
- Matteo Spreafico
- Etienne Van Empel
- Luca Wackermann
- Edoardo Zardini
Nork irabazi zuen Italiako itzulia 2019?
2019ko lasterketan Richard Carapaz Italiako Giroa irabazi duen Ekuadorreko lehen txirrindularia bihurtu da, eta Nairo Quintanaren 2014ko garaipenaren ondoren irabazi duen Hego Amerikako bigarren bigarrena.
Carapaz Movistar Team ordezkatzen ari zen lasterketan eta bigarren postua lortu zuen Vincenzo Nibali irabazle ohiaren aurretik, eta Solveninako Primož Roglič txirrindularia hirugarren sailkatu zen.
Italiako itzulia iraganeko irabazleak
2010: Ivan Basso
2011: Michele Scarponi
2012: Ryder Hesjedal
2013: Vincenzo Nibali
2014: Nairo Quintana
2015: Alberto Contador
2016: Vincenzo Nibali
2017: Tom Dumoulin
2018: Chris Froome
Iragarkia2019: Richard Carapaz
Ikusteko gehiago bilatzen baduzu, begiratu gure telebista gida.